Sunt zile în care te gândești cum și unde să fugi. Să te ascunzi într-un colț și să fii doar tu cu gândurile tale. Fără grija mesei de seară, a hainelor de grădiniță sau a durerilor de dinți. Adică practic fără copii.
Cine e părinte și spune că nu a simțit măcar o dată asta, minte. Sau se minte pe sine. Părinți sau nu, oameni suntem. Avem voie la momente de rătăcire fără copii. De fapt, chiar avem nevoie de momentele astea.
Dacă lucrezi e ușor. Că mai pleci la serviciu, (more…)